H7 OSRAM Night Breaker Laser +220% 1kpl 64210NB220
Tieliikennekäyttöön hyväksytty!
Innovatiivisen lasertekniikan ansiosta ne tarjoavat tarkemman näkymän ajoneuvon eteen. Ne ovat jopa 220 % kirkkaampia kuin tavalliset halogeenipolttimot. Tämä polttimo tarjoaa lisäksi jopa 150 metriä pidemmän valokeilan. Lisäksi niiden valo on 20 % valkoisempaa häikäisemättä kuitenkaan vastaantulevia kuljettajia. Päinvastoin, näillä valoilla ajaminen ei väsytä kuljettajan silmiä yhtä paljon, ja ne edistävät turvallisempaa ajoa pientareiden ja siten myös mahdollisten jalankulkijoiden ja pyöräilijöiden paremman näkyvyyden ansiosta. Siirtovastuksen minimoimiseksi niissä on kullatut liittimet.
Ominaisuudet:
+220 % enemmän valoa
+150 m pidempi valokeila
+20 % valkoisempi valo
| Valmistaja: | Osram |
| EAN: | 4062172399340 |
| Teho: | 55 W |
| Jännite: | 12 V |
| Kanta: | H7 (PX26d) |
| Värilämpötila: | 3550 K |
| Elinikä (Tc): | 250 tuntia |
| Pituus: | 59 mm |
| Halkaisija: | 12 mm |
| Tyyppihyväksyntä: | kyllä (ECE) |
| Merkki: | Osram |
Hinta on 1 kappaleelle.








