Varminta on luottaa itseensä ja OSRAM BATTERYstart-käynnistyslaitteeseen, joka palauttaa sinut nopeasti tielle.
Kompaktin suunnittelunsa ansiosta kaikki kolme käynnistyslaitetta mahtuvat helposti kojelaudan lokeroon ja ovat valmiina käytettäväksi.
Niillä on pieni koko ja alhainen paino, ne on varustettu USB-liittimellä ja toimivat virtapankkeina.
Ne lataavat matkapuhelimia, kameroita, tabletteja jne. ja on varustettu LED-valolla, joka helpottaa akun kytkemistä yöllä tai pimeissä autotallissa.
Integroidut suojamekanismit estävät vaurioita ja varmistavat turvallisuutesi (suojaus väärin kytkemiseltä, ylikuumenemiselta tai oikosululta).
BATTERYstart ovat välittömään käynnistykseen tarkoitettuja käynnistyslaitteita, jotka sopivat bensiini- tai diesel-moottoreille.
- 6 000 mAh akku - pienille ja keskikokoisille autoille ja pakettiautoille
- bensiinimoottorin tilavuus enintään 3 l
- virtapankki-toiminnolla, LED-valolla ja USB-liittimellä
- erilaisten laitteiden lataamiseen
- latausaika 2 tuntia
- Virtapankki-toiminto nopealla latauksella, USB-liitin
- Nopea latausaika 2 tuntia - sisältää micro USB -latauskaapelin
- Sopii pienille ja keskikokoisille autoille ja pakettiautoille bensiinimoottorit enintään 3.0 L diesel-moottorit enintään 2.0 L
- Älykkäät pihdit käynnistyslaitteen turvalliseen kytkemiseen
- Suojaus väärin kytkemiseltä, oikosululta ja ylijännitteeltä
- Varustettu LED-valolla
| Tuotenumero | OBSL200 |
|---|---|
| Osanumero | OBSL200 |
| Valmistaja | OSRAM |
| EAN-koodit | 4052899620476 |
| Käyttölämpötila [°C] | -20 °C |
| Käyttölämpötila enintään [°C] | 40 °C |
| Verkkojännite (AC) [V] | 12 V V |
| Käynnistysvirta (12V) [A] | 150 A |
| Akun kapasiteetti (täysi lataus) [Ah] | 6 Ah |
| Latausaika [h] | 2 h |
| Näyttö | taustavalaistu |
| Huippuvirta (12V) [A] | 300 A |
| Oikosulusuoja | kyllä |
| Ylikuumenemissuoja | kyllä |
| Väärin kytkemisen suojaus | kyllä |

















