OSRAM LEDriving HL LED INTENSE NEXT H7 +400% 64210DWINN-2HB – Tehokkaat uuden sukupolven LED-lamput
Uusi malli OSRAM LEDriving HL INTENSE NXT H7 edustaa menestyksekkään HL INTENSE -sarjan jatkoa ja tarjoaa mullistavia parannuksia autojen valaistuksessa. Poikkeuksellisella +400 % valotehon lisäyksellä verrattuna tavallisiin halogeenilamppuihin saat paremman näkyvyyden, nopeammat reaktiot ja korkeamman turvallisuuden yöajossa.
CANBUS-teknologian ansiosta lamput eivät ilmoita rikkoutuneesta lampusta useimmissa moderneissa ajoneuvoissa, joten niiden käyttö on ongelmatonta ja helppoa.
Avainedut:
-
+400 % enemmän valoa verrattuna tavallisiin halogeenilamppuihin
-
Viileä valkoinen valon väri (6000 K) – samankaltainen kuin päivänvalo
-
CANBUS-yhteensopivuus – ilman virheilmoituksia useimmissa ajoneuvoissa
-
Optimoitu jäähdytys – aktiivinen tuuletin + passiivinen jäähdytin
-
Merkittävä energiansäästö ja pidempi käyttöikä jopa 5 000 tuntiin
-
Välitön vaihto takuuhuollossa, ilman odotusta käsittelyyn 30 päivän sisällä
-
5-vuotinen takuu
-
Hinta on parista (2 kpl)
Tuotteen parametrit:
| Valmistaja | OSRAM |
|---|---|
| Käyttötarkoitus | Ei (off-road – julkisilta teiltä poikkeavat alueet) |
| Värilämpötila | 6000 K |
| Teknologia | LED |
| Nimellisjännite | 12 V |
| Nimellisteho | 42 W |
| Kanta | H7 (PX26d) |
| Valovirta | 4000 lm |
| Käyttöikä (TC) | 2500 tuntia |
| Takuu | 5 vuotta |
| EAN | 4062172408172 |
| Pakkaus | 2 kpl (pari) |





