H7 OSRAM Night Breaker Laser +220% 2kpl 64210NB220-2HB BOX
Tieliikennekäyttöön hyväksytty!
Innovatiivisen lasertekniikan ansiosta ne tarjoavat tarkemman näkymän ajoneuvon eteen. Ne ovat jopa 220 % kirkkaammat kuin tavalliset halogeenipolttimot. Tämä polttimo tarjoaa lisäksi valokeilan näkyvyyden jopa 150 metriä pidemmälle. Lisäksi niiden valo on 20 % valkoisempaa eikä se silti häikäise vastaantulevia kuljettajia. Päinvastoin, näillä valoilla ajaminen ei väsytä kuljettajan silmiä yhtä paljon ja ne edistävät turvallisempaa ajoa tien pientareen ja siten myös mahdollisten jalankulkijoiden ja pyöräilijöiden erinomaisen näkyvyyden ansiosta. Siirtovastuksen minimoimiseksi niissä on kullatut liittimet.
Ominaisuudet:
+220 % enemmän valoa
+150 m pidempi valokeila
+20 % valkoisempi valo
| Valmistaja: | Osram |
| EAN: | 4062172399579 |
| Teho: | 55 W |
| Jännite: | 12 V |
| Kanta: | H7 (PX26d) |
| Värilämpötila: | 3550 K |
| Elinikä (Tc): | 250 h |
| Pituus: | 59 mm |
| Halkaisija: | 12 mm |
| Tyyppihyväksyntä: | kyllä (ECE) |
| Tuotemerkki: | Osram |
Hinta on 2 kappaleelle (BOX).




