H4 OSRAM Night Breaker Laser +220% 64193NB220-2HB 2kpl BOX
Tieliikennekäyttöön hyväksytty!
Innovatiivisen lasertekniikan ansiosta ne tarjoavat tarkemman näkymän ajoneuvon eteen. Ne ovat jopa 220% kirkkaampia kuin tavalliset halogeenipolttimot. Lisäksi tämä polttimo tarjoaa jopa 150 metriä pidemmän valokeilan. Sen valo on myös 20% valkoisempaa häikäisemättä kuitenkaan vastaantulevia kuljettajia. Päinvastoin, näillä valoilla ajaminen rasittaa kuljettajan silmiä vähemmän ja edistää turvallisempaa ajoa parantamalla pientareen ja siten mahdollisten jalankulkijoiden ja pyöräilijöiden näkyvyyttä. Siirtovastuksen minimoimiseksi niissä on kullatut koskettimet.
Ominaisuudet:
+220% enemmän valoa
+150m pidempi valokeila
+20% valkoisempi valo
| Valmistaja: | Osram |
| EAN: | 4062172399555 |
| Teho: | 60/55 W |
| Jännite: | 12 V |
| Kanta: | H4 (P43t) |
| Värilämpötila: | 3900 K |
| Elinikä (Tc): | 160 / 400 tuntia |
| Pituus: | 82 mm |
| Halkaisija: | 12 mm |
| Tyyppihyväksyntä: | kyllä (ECE) |
| Merkki: | Osram |
Hinta on 2 kappaleelle. (BOX)













