| DAB - DAB+ | |
|
Liitin |
FAKRA male BROWN |
| Pidennyskaapeli | Pidennyskaapeli ei sisälly pakkaukseen |
| Kulutus | 60 mA max |
| Syöttöjännite | 12V Phantom |
| Taajuus | III Band = 174 ÷ 240 MHz |
| VSWR | III Band < 2:1 |
| Vahvistus | III Band = 10 dBi |
| Asennus | Puskurin sisäosa ja muovi- tai lasikuituosat Antennin kiinnitys: liima Vahvistin: ruuvikiinnitys |
| Lämpötila | -40° C - +95° C |
| Paino | 100 g |
Sisäinen kiinnitysfolioaktiiviantenni DAB/DAB+-signaalin vastaanottoon
Folioantenni tehokkaalla vahvistimella DAB-taajuuksien vastaanottoon. Voidaan asentaa muovi- tai lasikuitupinnoille. Sopiva asennettavaksi matkailuautoihin, asuntovaunuihin ja pakettiautoihin.
Tekniset tiedot:
- tarkoitettu DAB / DAB+-vastaanottoon
- taajuusalue: 174 - 240MHZ (III.kaista)
- vahvistus: III band 10 ± 2 dB
- syöttöjännite: 12V DC phantom tai ulkoinen
- virrankulutus: 60mA max.
- vahvistimen liitin: FAKRA (ruskea väri)
- toimitetaan ilman antennikaapelia
- liitin: FAKRA male (ruskea väri)
- kiinnitysantennin mitat: 15 x 8cm
Asennus:
Antenni: itsekiinnittyvä muovi- tai laminointipinnoille
Vahvistin: kiinnitetään kiinnikkeellä ja ruuvilla
Käyttö:
yleiskäyttöinen auton sisällä
Matkailuautot, asuntovaunut, paketti- tai kuorma-autot












